Menu
Menu
 Odwiedź nas na:
Strona główna AleAlerty
AleAlerty
Kalendarz pyleń

Kalendarz pyłkowy służy do pokazania szczytowego okresu pylenia różnych rodzajów pyłków roślin, które u niektórych osób powodują reakcje alergiczne. Przybliżony kalendarz pyłkowy, pokazujący wzrost i spadek pyłku różnych roślin w ciągu roku. Zapraszamy do zapoznania się z sezonem pylenia poszczególnych roślin w Polsce.

Kalendarz pylenia roślin w Polsce
źródło: Uniwersytet Rzeszowski
niskie
średnie
wysokie
Komunikaty - pyły zawieszone
03.06.2024
Alarm pyłkowy – Sosna
W ostatnich dniach stężenie pyłków na 1 metr kwadratowy osiągnęło apogeum, a dalsze prognozy są równie niepomyślne. Wszyscy uczuleni muszą na siebie w tym trudnym czasie szczególnie uważać!
08.05.2024
Alarm pyłkowy – Grzyby mikroskopijne
Stwierdzono podwyższone wartości pylenia zarodników grzybów mikroskopijnych.
06.05.2024
Alarm pyłkowy – Trawy
Uwaga, szczyt pylenia traw! Spieszymy z porcją najświeższych informacji, niestety niepomyślnych dla osób borykających się z alergią na trawy. Otóż znajdujemy się w takim okresie, w którym trwa szczyt ich pylenia.
02.04.2024
Alarm pyłkowy – Brzoza
Uwaga! Brzoza pyli! Dla osób uczulonych na pyłki brzozy oznacza to ryzyko nasilenia objawów alergicznych, takich jak kichanie, swędzenie nosa i łzawienie oczu.
01.04.2024
Alarm pyłkowy – Jesion
Jesteście uczuleni na pyłki jesionu? W najbliższych dniach musicie na siebie szczególnie uważać.
04.03.2024
Alarm pyłkowy – Leszczyna
Chcielibyśmy Was ostrzec, ponieważ w nadchodzących dniach przewidywane są wysokie stężenia pyłków leszczyny. Osoby z alergią na pyłki leszczyny mogą odczuwać nasilenie objawów alergicznych, takich jak kichanie, kaszel, swędzenie oczu i nosa, oraz trudności w oddychaniu.
1 2
Zyrtec UCB
Lek przeciwhistaminowy
o działaniu przeciwalergicznym.